اختلافات و مشترکات

سلام الله علی آل طه و یاسین و سلام علیکم و  شب بخیر
در مسجد بودیم. دیدم یک روحانی. از بحث بین شیعه و سنی صحبت می کنن. تجربه و شنیده ها و مباحث و کتاب ها و برنامه های ماهواره ای ضبط شده اهل تسنن٬ تا مقاله و ... زیادی رو دز این زمینه داشتم اما در قم در این چند هفته چیزی نشنیده بودم تا اینکه یه روحانی رو دیدم که از حاج آقا راجع به مسئله ای که صریحا در قرآن اومده راجع به نماز سوال می کردند.

بحث اول که علما مید ونن اینه که وحدت بین شیعه و سنی رو فراموش نکردیم. امام و این همه تقیه در مسائل فقهی که مسلا در حج اختلافات رو چطور حل کنیم هم می دونیم.

خیلی از کتب و مباحثات رو هم شنیدیم و خوندیم. اما شک داشتن بد نیست. مباحثه کردن بد نیست. و همون توقعی که از همه ادیان دیگه داریم رو هم خودمون هم باید عامل باشیم و دانشمون رو زیاد کنیم.

بحث بعدی اینه که اگه دوست داشتین در کنار نظر اساتید شیعه نظر اساتید تسنن رو هم مطالعه کنید. اما یادتون باشه بی استاد پا تو هر کاری بذارید وا می مونید.

بی پیر٬ در این ره٬ پا مگذار٬ که شوی کله پا 04.gif

بله این هم فی البدائه گفتیم و نفهمیدیم دیکته فی البداه همین هست یا نه؟

سید الکل اساتید٬ امام الخمینی٬ در فرمایشی می گویند که بدون استاد پا گذاشتن در هر راهی به کجروی ممکن است منتهی شود.

عین فرمایش ایشان در کتاب جهاذ اکبر (مبارزه با نفس این است) صفحه ۱۱ وسط صفحه:

استاد اخلاق برای خود معین نمائید ٬ جلسه ی وعظ و خطابه ٬ پند و نصیحت تشکیل دهید ٬ خودرو نمی توان مهذب شد.

امام خمینی

/ 1 نظر / 13 بازدید
صابر طباطبائی

همه وبلاگها رو کردي مال خودت نه آقا ما بازی می کنیم حرف حسابی از دست تحصیل کرده این کارا بر میاد ما گفتیم مقدار مباحث و وبلاگ ها زیاد نشه نگن بچه مسلمون ایرانی فعال نیست بگن فعاله ولی نمی دونه داره تلاش میک نه یاد بگیره داره زخمت خودش رو میکشه حالا همینی که از دستش بر میاد وگر نه که این همه کتاب از ائمه وقتی هست این همه علما مثل صحبت هایی که حاج آقا جوادی آملی امروز ایرارد کردند مطالبی که گفتند رو عمل کنیم ظهور نزدیک میشه خود به خود ان شا الله از تو حرکت از خدا برکت