چرا من اومدم قم
ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ فروردین ،۱۳۸٧   کلمات کلیدی: پیامبر ،شهیدان ،دانشمندان ،انبیا’

حضرت نبى اکرم صلّى اللَّه علیه و اله فرمود از جبرئیل پرسیدم که دانشمندان برترند یا شهیدان راه حق فرمود یک دانشمند گرامى‏تر است در پیشگاه خدا از یک هزار شهید همانا دانشمندان بانبیا اقتدا میکنند و شهدا از دانشمندان پیروى میکنند. (2) و نیز حضرت رسول فرمود که طالب علم در نزد خدا برتر است از مجاهدین و سربازان و حاجبان و عمره‏گزاران و شب زنده داران و مجاهدین خانه‏ى خدا و طلب آمرزش کنند برایش درختها، بادها ابرها، دریاها، ستاره‏ها، گیاهان و هر چیزى که آفتاب بر او مى‏تابد.

ارشاد القلوب-ترجمه رضایى    ج‏1    391


 
تفاوت محیط ها
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۱ فروردین ،۱۳۸٧   کلمات کلیدی:

محیط توی قم و مردمانش و احساسی که من به اونها دارم و یا اونها به من دارند بر میگرده به دیدگاه مشترکمون در مورد دین. اما مردم توی قم در این یک سال و نیمه بسیار معنوی تر از تهران هستند. چه اونها بخواهند یا نخواهند این مشهوده. در مقام اثبات که می رسه انسان در زیر زبانش پنهانه. مردم و همکارانم در تهران بسیار مادی بودند و درک صحیح و تمام و کمالی از دین نداشتند. یا دین اونها آبا و اجدادی بود و پیروی می کردند و یا هیچ نمی دونستند و تحت تاثیر مسائل و شبهه های ماهواره و مشکلات سر خم کرده بودند و از سنخ خود اونها شده بودند.

اما توی قم آدم ها اکثرشون انقدر پای منبر و درس دینداری نشستند که صبغه ی دینی گرفتند. البته این رو هم باید بگم که هنوز هم جنود جهل هست و بعضی از انسان ها رو با شهید همت و شهید چمران مقایسه می کنی میبینی تنبل هستند. من خیلی سخت گیرم و ایده آل من با این آدم ها که اسم امام زمان دلخوش اشون میکنه ، و راضی نگه اشون میداره خیلی متفاوته.

من هنوز هم جستجو می کنم و دل به دلسردی ها و کندی و ها و تنبلی ها نمی دم و هم در جبهه ی خانواده ای که تشکیل دادم هم در کار هم در درس و دانشگاهی که تدریس می کنم و هم اخلاقیات و معنویات سخت گوش و سخت گیرم برخودم. برام دعا کنید که هر چی میشم مغرور نشم.